Főoldal / Fotótár / Alapítványunk munkája képekben /

Alapítványunk munkája 2007-ben

Böjtfő a plojesti szórványokban

Február utolsó hétvégéjén böjtfői misszióra indultunk a teológusok kis csoportjával a Kárpátokon kívüli területekre. Célunk a plojesti missziói gyülekezet és a hozzá tartozó szórványok meglátogatása volt, szolgálat és ünnepi műsor a Regát szétszóródott közösségeiben.

Szórványmisszió 2007

Július 6. és 15 között Brassó megyében szolgáltak az immár hagyományos nyári közösségépítő szórványmisszióban a kolozsvári teológiai hallgatók. Ebben az évben kiválasztott területünk a történelmi emlékekben igen gazdag Fogarasföld volt, ahol olyan jelentős magyar szigetek és emlékhelyek vannak, mint a Lorántffy Zsuzsanna fejedelemasszony és Árva Bethlen Kata városa, Fogaras, és a vidék kis magyar közösségei: Nagymoha, Kóbor, Dombos, Halmágy, Románújfalu, Sárkány.

15. Czelder-Földes szórványdíj átadó ünnepség

Helyszín: Kőhalom, református templom Időpont: 2007. október 16. Czelder Márton díjazott: Gudor András gyulafehérvári lelkipásztor Földes Károly: Szabó Endre plojesti gondnok

Dobokai templomszentelés

2007. szeptember 9-én került sor a felújított dobokai templom felszentelésére. A kicsiny gyülekezet rendhagyó ünnepén Vetési László hirdetett igét.