Főoldal / Gyászhírek, Nekrológok /

BÁLINT ÁRPÁD (1926-2015)

BÁLINT ÁRPÁD nyugalmazott magyargyerőmonostori tanító, 2015. április 8-án délelőtt, életének 89. évében hosszú szenvedés után elhunyt.

1950-ben igaz szívű, parajdi születésű agyagfalvi fiatal székely tanítóként érkezett Kalotaszegre - és élete egészét e vidék szolgálatára szentelte. Tanított, nevelt, közösséget szervezett, művelte a rábízott népet, és a legnehezebb időkben is mindenkit hittel és humorral tudott vidámítani, bátorítani. Falujának, népének, egyházának hűséges tagja és lelkészeinek mindig hű barátja volt és maradt.

Temetése 2015. április 10-én, pénteken 13 órától volt a magyargyerőmonostori ravatalozóból.
Nyugodjék békében!

Bálint Árpád magyargyerőmonostori tanító 2014. júniusában, kalotaszegi tanítómestere, Kós Károly neki dedikált arcképe mellett

A nevető Bálint Árpád magyargyerőmonostori tanító (1926-2015)

Emlékére: