Főoldal / Gyászhírek, Nekrológok /

Búcsú Bálint Tibor írótól

Sári néni imaházaKolozsvár leghűségesebb írója volt, egyszerű nyelvű és tiszta hangú, csendes szavú bibliás író. Kevesen élték és írták meg olyan mélyen, hittel és hitelesen a megviselt, próbákkal tele gyermekkor élményeit, a változó Kolozsvárt. A küszködő külvárosi családi otthon mellett a kolozsvári Csákány utcai Szabó Sári néninél, a bibliás széki cselédasszony imaházában érezte meg a hit melegét, majd a református kollégiumban a tanító közösség szigorú bibliás rendjét. A Zokogó majom című regénye 1970-ben jelent meg, a diktatúra rövid ideig tartó börtönnyitogató olyan idejében, amikor egy kevés ideig majdnem teljesen őszintén és nyíltan lehetett írni. A tisztaságért küzdő hátrányos helyzetű gyermeksors rajza is ez a regény, és a bibliai figyelmeztetésé: „ha korpa közé keveredsz, megesznek a disznók.”

Néhány hónap választotta el 70. születésnapjától. Ünnep helyett temettünk. Temetési szolgálatán a család barátja, Tőkés István nyugalmazott teológiai tanár hirdette a vigasztalás igéjét.

Vetési László

Megjelent a Levél 2002. Húsvéti számában, a 14. oldalon.