Főoldal / Gyászhírek, Nekrológok /

HEGYI MIKLÓS (1917-2014)

2014. november 29-én, 97 éves korában
elhunyt Hegyi Miklós
petrillai tanító, tanár, kántor, népnevelő, a helyi közösség „Hegyi bácsi”-ja.
Életével mutatott példát sokaknak, lelke volt a zsil-völgyi magyar közösségnek.
Emléke legyen áldott!

Hegyi Miklós (Les Zoltán felvétele)Az idei húsvét másodnapján Hegyi bácsival még együtt szolgálhattunk Petrillán. Ő a harmónium mellett, én a szószéken. Ő a katolikus kántortanító, én a református lelkész-legátus. Együtt, ketten, mi, a Nyikó mentiek: ő a felső Nyikó menti szentléleki, én a rugonfalvi gyökerű.

„-Nekem aztán ne húzza hosszúra, mert várnak az öntözni való leányok”- mondta, és bizonyításképpen, zsebéből huncutkásan előkotorta kölnisüvegét. Majd a templomajtóban ő is odaállt a hervadozás ellen sorra meglocsolni a kevéske leány mellett a fehér hajú mamákat.

Erdélynek minden bizonnyal legidősebb, szolgálatban levő kántora volt. Utolsó percig tartó templomi szolgálata nem ismert egyházi, felekezeti határokat.

Nem csak a sorvadó oktatású Zsil völgye, de szülőföldje, a Nyikó mente is szegényebb lett egy hűséges székely emberrel.

Vetési László

Rá emlékezve:

• Az orgona mögött a petrillai magyar egyházak kántora "Hegyi bácsi" (2014. Húsvétján)
  • Hegyi Miklós (2014. Húsvétján)
  • Vetési László és Kovács Szabadi Levente a szépkorú kántortanítóval (2014. Húsvétján)
  • "Hegyi bácsi" (Fotó: Les Zoltán)
  • Hegyi Miklós bácsi szolgálat közben, 2010-ben, "még fiatalon"

Teljes képernyős (vetítési) mód