Főoldal /

Hírek, beszámolók

Emléktábla avatás Kackón

2011. május 14-én a Kolozs megyei Kackó tavaly felújított református templomában Berde Amál és Berde Mária jeles szülöttek neveit megörökítő emléktábla ünnepélyes leleplezésén jártunk.

Böjtfői szolgálatok

Böjtfő vasárnapján a Diaszpóra Alapítvány és a Protestáns Teológiai Intézet néhány hallgatója Szeben megyébe utazott. Balázstelkén, Nagysinken, Bürkösön, Hégenben, Szentágotán és Románújfaluban hirdettek igét és terítették meg az úri szent asztalt: Csiszér Norbert (III. éves), Szilágyi Zoltán (II. éves), Tokár Sándor (V. éves), Vajda Gellért (VI. éves) teológiai hallgatók, valamint Vetési László, szórványmisszió szakelőadó, a Diaszpóra Alapítvány elnöke.

Áruba bocsátanak tizenhat szász erődtemplomot

Tizenhat szász erődtemplomnak keres gazdát az evangélikus egyház medgye­si konzisztóriuma. Az egyházi testület csupán a terület áráért adná el leromlott állapotú ingatlanjait azzal a feltétellel, hogy az új tulajdonos felújítja azokat.

Igazi segítség a szórványban a délutáni magyar oktatás: közel 1850 gyerekkel foglalkozik szakképzett pedagógus a tanórák után

A szórványbeli iskoláknak és a szülőknek egyaránt nagy segítség az új tanévtől induló délutáni oktatási program, mondják az érintettek. A magyar kormány támogatásával megvalósuló projekt keretében Bukarest és 9 erdélyi megye 33 iskolájában foglalkozik szakképzett pedagógus tanórák után a román többségű közegben élő elemistákkal.

Előző 1 ... 24252627