Főoldal /

Hírek, beszámolók

Tanuld újra az anyanyelvet!

Dél-romániai magyaroknak indít magyar nyelvtanfolyamot egy kolozsvári egyesület.

Megújulóban a verespataki református templom

Megújulóban van a verespataki református templom is. A három magyar templomos Verespatak templomait lassan-lassan sikerül felújítani.

Gyülekezeti találkozó Nagyölyvesen

Gyülekezeti találkozó Nagyölyvesen - 2019. május 25.

RMDSZ: Afterschool a szórványmegyékben is

Ősztől 8 szórványmegyében és Bukarestben is indít afterschool-programot a Romániai Magyar Demokrata Szövetség.

Szabédi Napok Kolozsváron és Szabédon

Huszonnyolcadik alkalommal szervezett Szabédi László emlékére rendezvénysorozatot az Erdélyi Magyar Közművelődési Egylet (EMKE), ezúttal ismét két napon és helyszínen.
Húsvét Érkáváson és Érmindszenten

Nagypéntek Micskén, Húsvét Érkáváson és Érmindszenten

EMKE-díjasok a bánsági szórványból

Nyilvánosságra hozta idei díjazottjainak névsorát az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE). A díjátadó gálára április 13-án, szombaton délután 3 órától kerül sor Kolozsváron, a Protestáns Teológiai Intézet dísztermében, ezt megelőzően, délelőtt 11 órától ugyanott zajlik az EMKE éves közgyűlése. Az EMKE-díjasok közül hárman a bánsági szórványban fejtik ki tevékenységüket.

Négy templom újult meg a Nyárádmentén

Négy templomért és két új haranglábért adtak hálát a Csíkfalvi Református Missziós Egyházközségben vasárnap, április 7-én. A maratoni ünnepségen Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke hirdette az igét Jobbágyfalva, Búzaháza, Nyárádremete–Nyárádköszvényes és Csíkfalva felújított templomaiban, illetve előszőr kondult meg Nyárádremetén és Iszlón az új haranglábon álló harang.

Pályázati felhívás szórványgondozó lelkészek utazási költségeinek résztámogatására - 2019

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség pályázatot hirdet a Kisebbségi Tanács 2019. évi alapjából, a szórványgondozó lelkészek utazási költségeinek résztámogatására.

Pályázati kiírás szórványközösségek támogatására - 2019

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség pályázatot hirdet a Kisebbségi Tanács 2019. évi alapjából, a szórványközösségek érdekében programokat szervező, jogi bejegyzéssel rendelkező civil szervezetek, intézmények, egyházközségek tevékenységének támogatására.

Előző 123456 ... 27 Következő