Főoldal / Szórványtallózó /

Dobrudzsa

Dobrudzsai barangolások

Dobrudzsai barangolások címmel a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Ház emeleti kiállítótermében hétfő este megnyílt a csíkszeredai Prisma Fotóklub tagjainak alkotásaiból válogatott tárlat.

„Tudták, hogy itt élnek csángók?” – felkutattuk a dobrudzsai csángó közösséget

Amikor bejelentettük, hogy a Dobrudzsában élő csángó közösséget készülünk felkutatni, a kisebbségi kérdésekben igencsak jártas személyek is kijavítottak: „Moldvában élő csángókat, nem? Vagy esetleg Dobrudzsában élő törököket, görögöket, tatárokat, lipovánokat!” Hát nem. Mert nemcsak messze az anyaországtól, távol az elszakított Erdélytől, de csaknem félezer kilométerre a moldvai szülőföldjüktől, egy, Konstancától 22 kilométerre fekvő faluban a környék ortodox románságától elszigetelve ma is él egy csángó közösség.