Főoldal / Szórványtallózó /

Olténia

Diplomácia helyett segítség – Interjú Magyarország olténiai tiszteletbeli konzuljával

Magyarország tiszteletbeli konzuljaként az anyaországot képviseli Olténiában a Székelyföldön született Molnár Endre. A hivatalt Szörényváron (Drobeta-Turnu Severin), a vállalkozó tulajdonában lévő Tropical Szálloda irodahelyiségében rendezték be. Molnár azt állítja, már kinevezése előtt is öntevékenyen eljárt bajbajutott magyar turisták és kamionosok ügyében, akik hozzá fordultak segítségért.

Konzulátus nyílt Szörényváron

Magyar tiszteletbeli konzulátust avattak kedden a dél-romániai Szörényváron (Drobeta-Turnu Severin). A képviseletet az évtizedek óta a Duna-parti városban élő Molnár Endre vállalkozó vezeti.

Elhalkul a magyar szó a Regátban

A református egyház és az RMDSZ tartja össze a Gorj megyei magyarokat, akiknek száma az utóbbi húsz évben félezerről 134-re csökkent.